Szombathelyen 2021 óta működik az MCC képzési központja, amelynek oktatási programjaiban mára több, mint 200 általános- és középiskolás diák vesz részt. Megyeszerte egyre nagyobb az érdeklődés a kurzusok iránt - időszerűvé vált, hogy nagyobb épületbe költözzenek.
Erhardt Gábor - MCC Építészet és emlékezet műhelyének vezetője
Az MCC - a Kárpát-medence legnagyobb tehetséggondozó intézménye - 30 helyen működik ma Magyarországon és a határainkon túl, és szinte mindenhol olyan épületeket vállal föl, olyan épületek felújítását és új élettel való megtöltését vállalja, amelyik hát.. szégyenfoltja - ha lehet így mondani - egy településnek, városnak; régóta nem találja a gazdáját. Így volt ez Szombathelyen is, amihez hozzátartozik az, hogy az MCC egy nagyon izgalmas, összetett működési modellel próbálja megtölteni ezeket az épületeket
A Petőfi Sándor utca 14. szám alatti épület több, mint 15 éve üresen áll. Előtte volt már társasház, gyermekápoló, növényiskola, leányiskola és kollégium is. Orbán Balázs, az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöke köszöntő beszédében elmondta: szeretné, hogy a több, mint százéves létesítmény történetét az MCC diákjai írják tovább. A képzési központ hozzávetőlegesen 8000 fiatallal foglalkozik a Kárpát-medencében - tevékenységükkel nagyjából lefedik a magyarok által lakott területeket.
Szalai Zoltán - főigazgató, MCC
Az egyik leginspirálóbb helyszín Szombathely. Nagyon nagy az érdeklődés, nagyon szorgalmasak a diákok, a szülők is nagyon lelkesek, a pedagógus kollégákról, tanár kollégákról is csak a legjobbat tudjuk elmondani. Szeretném megköszönni azoknak az iskoláknak, általános iskoláknak, középiskoláknak, akikkel kapcsolatban állunk, azt a kiváló együttműködést, amelyet sikerült kialakítanunk itt a városban.
Az új központra vonatkozó felújítás tervezési folyamatát, illetve, hogy az épület milyen módon kapcsolódik Szombathely épített örökségéhez, szakmai kerekasztal-beszélgetésen mutatták be az érdeklődőknek.
Bakucz András - Vas vármegye térségi főmérnöke
Ez egy szecessziós stílusú épület, amiből Szombathelyen meglehetősen keveset találunk, és az is biztos, hogy ezek egységes utcaképet nem alkotnak, hanem csak szigetszerűen helyezkednek el, tehát, azt gondolom, az épületnek a megújulása és a helyreállítása az ismét egy értékes épülettel gazdagítja a városnak az architektúráját.
A tervek szerint az udvar és a kert nyitott lesz - a földszinten egy kávézó is helyet kap majd. Az a cél, hogy a központ a város és a régió kulturális referenciapontja legyen.