MNB
MNB - 2

Öt nap alatt két tétmérkőzést játszott a címvédő Haladás VSE

2022. október 03., 21:25

Az élvonalbeli futsal bajnokságban a Nyíregyháza felett aratott kiütéses siker után a 100 százalékos teljesítménnyel rendelkező Aramis látogatott a vasi megyeszékhelyre.

A válogatott szünet után nehéz napok vártak a Haladás VSE élvonalbeli futsal csapatra: Juanra Calvo tanítványai öt nap alatt két tétmérkőzésen léptek pályára. Szükség is volt a pontokra, hiszen a szombathelyiek kicsit beragadtak a szezon kezdetén, és közvetlen riválisai lépéselőnybe kerültek. Az újonc Nyíregyháza felett aratott 8-1-es győzelem után pénteken már egy jóval erősebb alakulat, a 100 százalékos teljesítménnyel rendelkező Aramis látogatott Szombathelyre. Kiegyensúlyozott első játékrészt láthattak a szurkolók, több kihagyott lehetőség után aztán megtört a jég, megszerezte a vezetést a Haladás. A 15. percben Nagy Kevin szép egyéni megmozdulását követően tálalt Sipos Gergő elé, aki közelről nem hibázott. Három minutummal később Dróth Zoltán is megvillant, hatalmas bombájára nem volt ellenszere a budaörsi védőknek. Az Aramis támadói nem adták fel, és még az első félidő végén szépítettek. A második játékrészhben Horváth révén új erőre kaptak a vendégek, 2-2 után próbálták átvenni az irányítást. Ekkor ismét a szombathelyiek csapatkapitánya vette kezébe a karmesteri pálcát, és két perc alatt kétszer is bevette a Pest megyeiek kapuját. A kétgólos hátrány megtörte az Aramis csapatát, a házigazda tetszés szerint alakíthatta ki helyzeteit, és ezúttal is bebizonyították, mennyire gólerős a szombathelyi támadósor. Ezúttal viszont Juanra Calvo tanítványai védekezésben is jeleskedtek, így megérdemelt 9-2-es sikert arattak, és megfosztották veretlenségétől az Aramist. A címvédő Haladás sikerének köszönhetően a tizenkét csapatot számláló bajnokság hatodik helyéről várhatja a folytatást.