Hírek

Második alkalommal rendezte meg az Arenda Teqball a Kovács Tibor Emléktornát

2026. március 04., 12:45

Második alkalommal rendezte meg az Arenda Teqball a Kovács Tibor Emléktornát. A közösségépítés és a versenyzés egyszerre kapott hangsúlyt a versenyen.

Második alkalommal rendezte meg az Arenda Teqball a Kovács Tibor Emléktornát

Alig két éves fennállása óta sikert sikerre halmoz a szombathelyi Arenda Teqball Egyesület, amely Európa- és világbajnok játékost is a soraiban tudhat. A legutóbbi hétvégén a klubhoz ezer szállal kötődő Kovács Tibornak állítottak emléket egy rendezvénnyel.

Kovács Ádám - játékos-edző, Arenda Teqball
- A mai napon a Sugár úti kiscsarnokban a II. Kovács Tibor Emléktornára gyűltünk össze, Tibor személyesen a vegyes páromnak, Kovács Larának volt az édesapja, Európa-bajnok játékosunknak, aki tragikus hirtelenséggel elhunyt. A második alkalom, mint ahogy mondtam is a torna. Kicsiben kezdtük háziverseny jelleggel, de nagyon nagy célunk - Tibi emlékének megőrzése céljából illetve a közösségépítés további lépéseként - hogy megtartsuk ezt a hagyományt és évről-évre növekedjen.

Az első évben saját versenyzők álltak asztalhoz, ezúttal viszont az ország több pontjáról is érkeztek résztvevők - Budapestről, Győrből, Balassagyarmatról és Székesfehérvárról is. A mezőnyben hazai és nemzetközi porondon is jegyzett válogatott játékosok szerepeltek. Bár Kovács Lara sérülés miatt ezúttal csak a lelátóról követte a mérkőzéseket, Eb-aranyérmes társa párosban az élen végzett az emlékversenyen is.

Varga Dániel "Dodi"- játékos, MTK
- S nyilván nekem ez egy különlegesebb alkalom, mert Larával alkottam ugye párt az Európa-bajnokságon. Eredetileg úgy volt, hogy vele indulok itt is, ez egy felkészülés is lett volna a következő Eb-kvalifikációra. Viszont sajnos Larának megsérült a térde, úgyhogy az apukámmal tudtam játszani, de ez is nagy öröm volt nekem. Hogy így, akkor családon belül tudunk játszani. Szerintem tök jó mezőny jött össze, örülök, hogy ennyi gyerek jött, hogy ennyi új fiatal van. Szerintem ezt a Jenőék nagyon szépen csinálják itt, Szombathelyen. S nagyon jó látni, hogy ez a klub fejlődik.

Nemcsak igazolt versenyzők, hanem lelkes amatőrök is próbára tették tudásukat az egész napos rendezvényen.

Bors Lajos - játékos
- Az Izsák Anna és a Taskó András ellen léptünk pályára: az első szettet sikerült megnyernünk - gondolom engedtek ennyit - a második és a harmadik, egyben döntő szettben kijött a papírforma. Viszont nagyon jól éreztem magamat a Hunival, nagyon jó párost alkotunk. Hétről-hétre rengeteget edzünk és mind a kispályán, mind a nagypálya mellett még úgymond tudunk erre időt szakítani.

A rendezvény kiválóan szolgálta a közelgő kvalifikációs erőpróbára készülő válogatott kerettagok felkészülését, míg a tehetséges fiatalok számára tapasztalatszerzésre nyújtott lehetőséget. A párosok mezőnyében Varga Balázs és Varga Dániel kettőse örülhetett a nap végén, míg egyéniben Tóth Benjamin diadalmaskodott megelőzve Varga Dánielt és Izsák Annát. A torna méltó módon őrizte Kovács Tibor emlékét, miközben újabb lendületet adott a szombathelyi teqball-életnek.