
A városban egyre több helyen találunk értékesítési pontokat, lépten-nyomon vágott fenyőt látni, nagy a kínálat. A Domushoz is minden évben kitelepülnek az árusok, minden fajtából találunk kisebb és nagyobb méretet is. Bár a forgalom leginkább a karácsonyt megelőző héten nő meg igazán, vannak, akik már kiválasztották a tökéletes fenyőfát.
Balikó Anikó - őstermelő
“Már az első napokban is mikor kijöttünk jöttek emberek, de nagyobbrészt úgy jöttek, hogy kiválaszttották, lefoglalták, félretettük nekik és majd 23-án jönnek, ez általában azért történik, mert ők a legeslegszebb fákat szeretnék és nem szeretnének lecsúszni róla, de ha igazából a kérdésre válaszolnék, akkor azt mondanám, hogy a mai nap az, amitől inkább jobban jönnek a vásárlók, mert most már nagyon sokan előbb feldíszítik meg 24-e.”
Régen a lucfenyő volt a legkeresettebb, ma viszont már a legtöbben a nordmann fenyőt viszik, főként a tartóssága miatt. A vásárlók inkább a vágott fákat kedvelik, de a kertesházban élők sokszor földlabdásat visznek haza, hogy aztán az ünnepek után kiültethessék. Az idősebbek kisebb, a fiatalok nagyobb méretű karácsonyfát díszítenek.
Devecseri-Kiss Barbara
“Minden évben ilyen fát választunk, általában nordmannt választunk, ilyen 2 méter fölött, minél nagyobb annál jobb, főleg a gyerekek miatt, van még egy kislányom is, úgyhogy egyébként nekik a legfontosabb meg én is ilyen karácsonyimádó vagyok, úgyhogy mindig itt választunk, meg ide jövünk most már 3-4 éve mindig itt találjuk meg, én ilyen kriminális vagyok favásárlás téren.”
Az eladók különleges fajtákkal is próbálkoznak. Ezt a pinus nigra fastigiatát, azaz oszlopos feketefenyőt földlabdás verzióban hozták a vásárra, de még nem igazán keresett, mert egyelőre kevesen ismerik.
Horváth Roland - őstermelő
“Ez a fenyőfa egy coloradói fenyőfa, amit Szombathelyen nagyon kevesen díszítenek, használnak. Mi hoztunk ebből csereped, földlabdásban is ami élő, ami utána viszont kiültethető, nagyon az emberek figyelmébe ajánlom, nagyon jó illatos, citrom illatú.”
A fenyőfák méterára idén nagyjából 10%-ot emelkedett, de vannak olyan termelők, akik egyáltalán nem drágítottak.





























