Hírek

2-0 az Olajnak, Falco-vereség Szolnokon

2012. május 22., 18:05

101:74 arányú vereséget szenvedett a Falco kosárlabda- csapata Szolnokon, a bajnoki döntő második mérkőzésén. Így a Tisza-partiak már 2:0-ra vezetnek a három győzelemig tartó páros csatában. Folytatás csütörtökön negyed hétkor az Aréna Savariában.

A könyöksérülését kúrálgató Kálmán László nélkül utazott a Falco kosárcsapata Szolnokra, ahol a bajnoki döntő második mérkőzését játszották az 1:0-ás hátrányban lévő szombathelyiek az Olaj gárdájával. Nagy meglepetésre a csapatkapitányukat nélkülöző vasi sárga-feketék kezdték jobban a mérkőzést: a 3. percben 9:7-re vezettek Bencze Tamás tanítványai. A nyitónegyed végén azonban már az egyre inkább belelendülő Tisza-partiak jártak előrébb öt ponttal. A 12 percben egy kerek tizessel vezettek Báder Mártonék, és határozottan úgy tűnt, hogy elúszik a derbi a Falco számára. A félidő végjátékában azonban átvették az irányítást a szombathelyiek és Simon László duplájának köszönhetően 41:41-es döntetlen állásnál vonulhattak a nagyszünetre a küzdő felek. Fordulás után váratlanul pillanatok alatt eldőlt a találkozó sorsa: a hatalmas tempót diktáló szolnokiak némi játékvezetői segédlettel szabályosan állva hagyták a Falcót. A hazaiak a derbi 28. percében már 71:51-re vezettek, így már csak az volt a kérdés,  megússza-e 100 pont alatt a vasi gárda. Végül 101:74-re nyert Pór Péter együttese, összesítésben így 2:0-ra vezetnek a három győzelemig tartó páros csatában. A két csapat csütörtökön 18 óra 15 perckor Szombathelyen, az Aréna Savariában találkozik egymással. A mérkőzést a SportKlub élőben közvetíti.