Hírek

Váti reptér - Szárnyaló munkaügyi lehetőségek

2009. március 30., 11:59
Együttműködési megállapodást írt alá ma a Vát-Porpáci reptér projektkezelője, és a regionális munkaügyi központ. Az eseményen elhangzott: ha megvalósul a beruházás, várhatóan jelentősen megváltozik a térség munkaügyi helyzete, és a Nyugat-Dunántúl lehet foglalkoztatási szempontból az ország legerősebb régiója.


A résztvevők hangsúlyozták, a projekt már az építéskor is jelentős munkaerőt igényel majd, a működtetése pedig 2000 embernek biztosíthat állást. Továbbá a reptér megépülése esetén 10-15 cég is jelezte, hogy vállalná a szombathelyi letelepedést, amely újabb munkalehetőséget és gazdasági erősödést jelent majd a térségnek. A projektkezelő kft. vezetője szerint, ha zökkenőmentesen folynak az előkészületek, 2012-re leszállhat az első gép. Az egyik ilyen zökkenő lehet az április 5-ére kiírt porpáci népszavazás.

Barta Balázs - ügyvezető igazgató, SIA Port Kft
"A következő akadály a porpáciak meggyőzése, ha ez a vátiakhoz hasonlóan sikerül, kijelenthetjük, hogy a beruházás előkészítése lezárult."

A reptér építésében és működtetésében elsősorban a helyi munkaerőre, és az álláskeresőkre számít a projektgazda. A regionális munkaügyi központ vállalja, hogy minden eszközével segíti a beruházást.

Kiss Ambrus - főigazgató, regionális munkaügyi központ
"Gyökeresen megváltoztatja az emberek életét, olyan fordulat következhett be munkaügyi szempontból, amely az elmúlt 20 évben nem volt Magyarországon."

Az aláíráskor elhangzott, a kínaiak ismételten megerősítették beruházási szándékukat, az országos és helyi vezetők pedig egyöntetűen kiállnak a reptér szükségessége mellett.

 

 

Gubás Gabi Agora Szombathely