Hírek

Lakossági fórum felüljáró-ügyben

2008. augusztus 25., 13:55
Lakossági fórumon mutatja be kedden a GySEV Zrt. a szombathelyi Csaba utcai felüljáró terveit. A beruházás megoldja a tarthatatlan közlekedési helyzetet a térségben, csökkenti a Zanati út leterheltségét. Az uniós pályázati forrásból megvalósuló fejlesztést a vasúttársaság végzi: egy közúti felüljárót és egy gyalogos-kerékpáros aluljárót építenek, miközben korszerűsítik a vasúti pályát is.

A Csaba utca az egyik legforgalmasabb, várost elkerülő út Szombathelyen. Naponta több ezer autó jár erre, a közlekedést azonban jelentősen nehezíti, hogy a sűrű vonatforgalom miatt a fényjelző naponta összesen 5-6 órán keresztül tiltja az átkelést. Ilyenkor átlagosan 5-10 percet kell várakozni a gépjárműveknek, mire elhalad a szerelvény,  s ez jelentős dugót okoz. Ezt az áldatlan állapotot szüntetné meg a közel 11 méter magas, viszonylag meredek fel- és lehajtóval ellátott közúti felüljáró, és a gyalogos-kerékpáros aluljáró. Ezeket a GySEV Zrt. építi meg a Sopron-Szombathely-Szentgotthárd vonal korszerűsítési munkáinak részeként. A 42 milliárdos forrást egy uniós pályázat biztosítja.

Lakézi Gábor - osztályvezető, Városüzemeltetési Osztály, PH
"A beruházás egésze jövő év első negyedévében megkezdődik. Hogy ezen belül mikor készül el a Csaba utcai csomópont, az a közbeszerzési eljárások eredményétől függően fog eldőlni."

A tervek engedélyezési szakaszban vannak. A bővítés miatt a közeli telkeket a vasúttársaság felvásárolja, vagy kisajátítja. Ha elkezdődik a munka, az érintett városrész közlekedése megváltozik, huzamosabb időre elterelik az autó- és buszforgalmat. A kedden 16 órakor kezdődő lakossági fórumra nemcsak a Csaba utca környékén lakókat várják, hanem mindenkit, akinek kérdése, javaslata, vagy bármilyen felvetése van a témával kapcsolatban.