Egyetlen kötelező védőoltást szükséges ma Magyarországon igényelni: a sárgaláz elleni oltóanyag nélkülözhetetlen ha Dél-, és Közép-Amerika, illetve Dél-, és Közép-Afrika országaiba utazunk. Indulás előtt ajánlott alaposan tájékozódni: a mediterrán térségben például az egyik legelterjedtebb, legkönnyebben elkapható fertőző betegség a hepatitis, azaz a fertőző májgyulladás.
Védekezni kell a tífusz ellen, vadászat előtt jó, ha veszettség illetve tetanusz-oltást kér az utazó, a volt szovjet utódállamokban a diftéria veszélyes. Tavaly közel 100-an érdeklődtek a szombathelyi ÁNTSZ-nél.
Dr. Angyal Márta - regionális tiszti főorvos, ÁNTSZ Nyugat-Dunántúli Regionális Intézete
"Szeretjük, ha személyesen jelenik meg az utazó, mert így át tudjuk beszélni, hogy milyen területre utazik, mennyi ideig marad, egy országon belül mozog-e, van-e alapbetegsége, gyógyszerérzékenysége, nagyon sokrétű ez a fajta felvilágosítás."
Az oltás akkor ad teljes védettséget, ha a sorozat minden vakcináját az előre meghatározott időben kapja meg a páciens. Ma már egyes gyógyszergyártó cégek sms-ben küldenek értesítést a dátumról, nehogy véletlenül elmaradjon az emlékeztető adag beadása.






























