Pénteken reggel már szorgosan dolgoztak az alig két hete alakult Összefogás Kőszegért Egyesület tagjai. Még csak tízen vannak, de reményeik szerint, ha a városban élők megismerik szándékaikat, bővül a létszámuk. Első feladatukként a várjátszóteret szemelték ki egy alapos nagytakarításra és a játékok felújítására.
Harkai Norbert, az Összefogás Kőszegért Egyesület elnöke elmondta: - Városi támogatásra nem tartottunk igényt, ezt a polgármesternek is jeleztük, hiszen Kőszeg anyagi segítségre szorul, mi nem elvenni szeretnénk, hanem adni.
A Bersek József Általános Iskola 7. a. osztályos tanulói is szemetet szedtek. A civil szervezet tagjai nemcsak tisztítani akarnak a jövőben, hanem például az egyházakon keresztül, de közvetlenül is felajánlják segítségüket az idős embereknek. A rászorulóknak behordják a tüzelőt, és költöztetést is vállalnak - természetesen ingyen.































