Hírek

Üres lelátók előtt húzta be a Falco a történelmi 23. győzelmet

2012. április 05., 17:01

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában a Falco Nagykállón zárt kapus mérkőzésen 105:92 arányú győzelmet aratott a Nyíregyháza együttese ellen. A szombathelyiek a rájátszás első körében a Sopron gárdájával vívnak páros csatát az elődöntőbe kerülésért.

A Nyíregyháza gárdájának csarnokában a magyar tenisz Davis-kupa csapat készül a lettek elleni mérkőzésére, így a nyírségi kosarasok Nagykállóra költöztek, ahol zárt kapus találkozón fogadták a Falco-SZOVA KC Szombathely együttesét a bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában. Ahogy az előzetesen várható volt, az összecsapást a listavezető vasi sárga-feketék kezdték jobban: Kálmán Lászlóék a nyitónegyed végén már 9 ponttal vezettek a tabella alsó régiójában tanyázó nyírségiek ellen. A szombathelyiek lendülete a második negyedre is kitartott: Bencze Tamás együttese határozott támadójátékának köszönhetően az első  félidő zárásakor már tucatnyi ponttal járt előrébb. Fordulást követően nagyot változott a játék képe: átvették az irányítást a nyíregyháziak és légiósaik vezérletével alaposan felzárkóztak. Így a  záróetapot csupán három pontos előnyről kezdhették a korábban magabiztosan vezető vasiak. Szerencsére az utolsó tíz percben helyre állt a rend: a Falco sebességet váltva újfent ellépett a nyírségiektől és végül 105:92 arányú győzelmet aratott. A sárga-feketék így 23 győzelemmel és három vereséggel zárták a  huszonhat fordulóból álló alapszakaszt. Ez a kitűnő eredmény új klubcsúcsot jelent a Falco történetében: még a 2008-as bajnokcsapat sem kezdett ilyen jól. A rájátszást így az első helyről nyithatják Szabó Zsolték, akik az első körben a nyolcadikként záró Sopronnal találkozhatnak. A három győzelemig tartó pároscsata április 14-én kezdődik majd az Aréna Savariában és a nyertes a legjobb négy között a Körmend-Paks párharc továbbjutójával meccselhet a fináléba jutásért.