Szolnok-FALCO 93-80

2010. december 06., 10:35
Ingyen tekinthették meg a szurkolók a Tiszaligeti Sportcsarnokban Szolnok-Falco kosárlabda mérkőzést, így aztán zsúfolt lelátók fogadták a csapatokat. A szombathelyiek ugyan 93-80-ra elveszítették a találkozót, de a mutatott játék alapján szorosabb is lehetett volna a végeredmény.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a kosarak. Hol a Falconál, hol a vendégeknél volt az előny. Az már ekkor is látszott, ha nem sikerül Báder semlegesítése a palánk alatt, akkor nem nagyon lehetnek győzelmi esélyei a sárga-feketéknek. A nagyszünetre 11 ponttal elhúzott a hazai gárda, főleg Trotter ponterős játékának köszönhetően. A harmadik negyed elejét alaposan elrontotta a szombathelyi csapat, tovább növelte előnyét a Szolnok. Azonban a negyed végére Gosa vezérletével feljött a Falco, a befejező 10 perc előtt csupán négy egységgel vezettek a hazaiak. Mivel Bádert továbbra sem sikerült meggátolni a pontszerzésben, ismét elhúzott az Olaj és biztosan nyertek 93-80 arányban. Szerdán ismét pályára lép a Falco, az elmaradt Nyíregyháza elleni mérkőzést pótolják a csapatok. A találkozót a Szombathelyi Televízió honlapján, a www.sztv.hu-n, az on-line adásra kattintva nézhetik meg a szurkolók.