MNB
MNB - 2

Sorozatban harmadszor nyert a Hali

2013. május 27., 18:21

Radó András 90. percben szerzett góljával a Szombathelyi Haladás NB I-es labdarúgócsapata 1:0 arányban győzött az Újpest otthonában. A vasi zöld-fehérek győzelmüknek köszönhetően feljöttek a tabella 7. helyére.

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában Újpestre látogatott a sérülésektől  alaposan megtizedelt Szombathelyi Haladás. A valamivel több mint 2 ezer néző előtt lejátszott találkozó elején  a hazaiak léptek fel támadólag és a  derbi 8. percében ki is alakítottak egy óriási ziccert. Ekkor  Iandoli beadása után Tsihuabua fejelt kapura Tóth Péter pedig a gólvonalról stukkolta ki a hálóba tartó labdát. Christ közeli ismétlését pedig Mursits hárította lábbal. A rendkívül alacsony színvonalú játékot hozó első félidőben több komolyabb helyzet már nem alakult ki, így a csapatok 0:0-ás állásnál vonultak a szünetre. Térfélcserét követően jött a fővárosiak újabb kísérlete, ám Christ jó 21 méterről eleresztett lövését Mursits szépen védte. A 64. percben aztán a vasiak is jelezték, hogy győzelmi szándékaik vannak, de Szakály bombáját Balajcza hárítani tudta. Nem sokkal később ismét a Haladás fiatal középpályása próbálta meg bevenni a hazaiak kapuját, ám szabadrúgása nem sokkal a keresztléc fölött suhant el. A 90. percben aztán eldőlt a három bajnoki pont sorsa: Nagy Gábor átadásával Radó lépett ki a védők közül és egy szép csel után 10 méterről kilőtte a hosszú alsót. A szombathelyieknek 1:0-ás győzelmüknek köszönhetően már 43 pontjuk van, amivel feljöttek a tabella hetedik helyére. Artner Tamás együttese a bajnokság utolsó fordulójában vasárnap 16 óra 30 perckor a Honvéd gárdáját fogadja a Rohonci úti stadionban.