Sikeres szombathelyi NBI-es kosárlabda rajt

2012. október 05., 17:33

Győzelemmel kezdte a 2012-2013-as bajnokságot a SZOVA-Trend Optika KC férfi kosárlabda-csapata. A szombathelyiek 87:73-ra verték a Sopron együttesét.

A bajnokság első fordulójában a vasi sárga-fekete alakulat a Sopron gárdáját fogadta több mint 2 ezer néző előtt az Aréna Savariában. A találkozó elején szinte felváltva találtak be a csapatok, egyik együttes sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. A nyitónegyed végén a hazaiak vezettek 21:19-re. A második etapban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendégek és a Barovics-Molnár duó vezérletével átvették az irányítást. A szombathelyiek közül ebben az időszakban senki sem nyújtott az átlagosnál jobb teljesítményt, ennek köszönhetően pedig az első félidő zárásakor már négy pont volt a soproniak előnye. A térfélcsere után jószerivel semmit sem változott a koreográfia: a vendégek magabiztosan játszottak, míg Bencze Tamás együttese csak kínlódott. A 27. percben már majd tíz ponttal vezettek Meszlényi Róbert tanítványai. Innentől kezdve azonban kezdett éledezni a Sugár úti alakulat is: előbb a harmadik negyed végére feljöttek öt pontra Kálmán Lászlóék, majd a zárófelvonás közepén sikerült beérniük a vendégeket. A derbi végjátékában pedig szinte minden a vasiak szája íze szerint alakult. A szombathelyi csapat végül 87:73 arányú győzelmet aratott. A játék képe alapján a sárga-feketék sikerének mértéke túlzottnak mondható, mivel csak az utolsó 10 percben játszottak úgy a hazaiak, ahogy az elvárható lenne tőlük. A SZOVA-Trend Optika KC a pontvadászat második fordulójában Zalaegerszegen lép pályára. Az október 10-én 19 órakor kezdődő mérkőzést a Szombathelyi Televízió az interneten élőben közvetíti.