Pontot mentett a Hali Újpesten

2013. szeptember 16., 13:42

Fehér Zoltán 82. percben szerzett góljának köszönhetően az  Újpest otthonában játszott 1:1 arányú döntetlen a Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata. A vasiak jelenleg 10 ponttal a tabella 7. helyén állnak.

Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában Újpesten, a Szusza Ferenc stadionban lépett pályára a Szombathelyi Haladás. A derbin a tabella nyolcadik helyezettje fogadta a hatodikat, ennek ellenére találkozó első félideje csapnivalóan rossz játékot hozott, szinte nem is forogtak veszélyben a kapuk. Térfélcserét követően aztán villant a hazaikak örökifjú támadója, Kabát, akinek szabadrúgását csak bravúrral tudta hárítani Rózsa. Az 59. percben viszont a vasiak hálóőre is tehetetlennek bizonyult: Kabát szögletét  Ahjupera fejjel megcsúsztatta és a hosszú oldalon érkező Vasziljevicsnek csak annyi dolga volt, hogy 4 méterről a hálóba helyezzen. A bekapott gól után magasabb sebességi fokozatba kapcsolatak a szombathelyiek, akiknek a derbi hajrájában az egyenlítés is összejött: Gyurján beadása után a labda Fehér elé került és a Haladás játékosa közelről a keresztléc alá bombázott. A találkozó így  1:1-es döntetlenre végződött. A vasi zöld-fehéreknek 7 mérkőzés után 10 pontjuk van, amivel a bajnokság 7. helyén állnak. Artner Tamás együttese a következő fordulóban, szombaton 16 órakor a Puskás Akadémia csapatát fogadja a Rohonci úti stadionban.