Hírek

Minimális hátrányból várja a Falco a kupavisszavágót

2013. január 16., 17:52

98:93-ra kikapott a SZOVA Trend Optika KC férfi kosárlabdacsapata a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén Kaposváron. A kis pontarányú vereség azt jelenti, hogy a szombathelyieknek még maradtak reális továbbjutási esélyeik a január 30-ai visszzavágóra.

Kaposváron lépett pályára a Magyar Kupa nyolcaddöntéjében a SZOVA-Trend Optika KC kosárcsapata. A sárga-feketék novemberben 103-95 arányban kikaptak bajnoki meccsen a somogyi megyeszékhelyen, így a derbi esélyesének a hazai gárda számított. Meglepetésre a mérkőzés elején a vasiak kaptak előbb lábra és a Kálmán László-Jancsikin Braniszlav duó találataira alapozva három pontos előnyre tettek szert a nyitónegyed végére. A második 10 percben viszont alaposan beleerősítettek a kaposváriak és főként Hendlein Roland kosarainak köszönhetően átvették az irányítást. Így a nagy szünetet jelző dudaszó pillanatában már a hazaiak vezettek 47:44-re. Térfélcserét követően ismét a szombathelyi gárdáról szóló periódus következett, melynek hála a zárónegyednek már 77:73-as vasi vezetésről futhattak neki a küzdő felek. Az utolsó játékrész viszont rémálommal kezdődőtt a szombathelyieknek: a hazaiak szinte pillanatok alatt fordítottak és úgy nézett ki, hogy egy komolyabb vereségbe is beleszaladhatnak Bencze Tamás tanítványai. A hajrában azonban sikerült rendezniük a soraikat, így a vége 98:93-as  kaposvári győzelem lett. A kis pontarányú vereség azt jelenti, hogy a SZOVA-Trend Optika együttesének reális esélye maradt arra, hogy  a január 30-ai visszavágón az Aréna Savariában kiharcolja a továbbjutást.