Majdnem sikerült a csoda

2012. február 23., 17:19

Magyar Kupa negyeddöntő visszavágó mérkőzésen 101:66-ra legyőzte a Falco-SZOVA KC Szombathely kosárlabda csapata az Atomerőmű SE együttesét. Összesítésben azonban 173:165 arányban a paksiak bizonyultak jobbnak, és ők jutottak be a kupa legjobb négy csapata közé.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Pakson 107:64-re nyert az Atomerőmű SE, így a Falcónak 43 pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia Szombathelyen ahhoz, hogy tovább jusson. Ennek megfelelően óriási iramban kezdtek a vasiak és főként Chad Timberlake találatainak  köszönhetően az első negyed végén már 26:18-ra vezettek. A második etapban ha lehet, még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak  a sárga-feketék és ennek köszönhetően a nagy szünetben már 25 ponttal jártak előbbre, vagyis  43 pontos mínuszuknak  több mint a  felét letudták. Térfélcsere után jottányit sem változott a mérkőzés koreográfiája: a Falco űzte-hajtotta ellenfelét, s közben fokozatosan növelte előnyét. A zárónegyed 80:49-es hazai vezetéssel indult: azaz kézzel fogható közelségbe került a továbbjutás a vasiak számára. Az utolsó etapot így szinte extázisban kezdték a szombathelyiek. A 36. percben már 88:49 volt az eredmény, ami azt jelentette, hogy összesítésben két duplányi maradt meg a paksiak hatalmas előnyéből. Sajnos a derbi végjátéka már a Duna-partiak szája íze szerint alakult: szinte csak büntetőből betalálva 35 pontos vereséggel zártak, így  173:165-tel ők jutottak be a Magyar Kupa négyes döntőjébe. A találkozó hajrája még egy ökölcsatát is tartogatott, ám szerencsére Djordje Pantelics hatalmas ütése  nem találta el  Tóth Ádám fejét. Ennek ellenére az amúgy rendkívül indiszponáltan bíráskodó játékvezetők természetesen kiállították a Falco centerét. A sárga-feketék kiesésük ellenére ismét megmutatták, hogy hazai pályán szinte verhetetlenek. Ennek bizonyítására legközelebb szombaton 18 órakor lesz alkalmuk, amikor a Sopron csapata látogat bajnoki találkozóra az Aréna Savariába.