Kétszeri hosszabbítás után kapott ki a Falco

2013. október 10., 18:44

97:93 arányú vereséget szenvedett a Falco KC Szombathely csapata az NB I-es kosárlabda-bajnokság második fordulójában. A vasi sárga-feketék két kör után győzelem nélkül a tabella alsó régiójában tanyáznak.

Első hazai mérkőzését játszotta a 2013-2014-es bajnoki szezonban a Falco KC Szombathely kosárcsapata. A Zalaegerszegen vereséggel rajtoló vasi sárga-feketék a hazai győzelemmel kezdő  Kecskemét gárdáját fogadták az Aréna Saváriában. A derbi jól indult a hazaiak számára, ugyanis az 5. percben már 9:4-re vezettek. A folytatásban azonban átvették a kezdeményezést a vendégek, akik  a félidőben már 8 ponttal jártak előrébb. A Falco a harmadik negyedben ismét elkapta a ritmust, így a negyedik játékrésznek már 55:55-ös döntetlenről futottak neki a küzdő felek. A rendes játékidő  utolsó pillanataiban  úgy tűnt, hogy nyernek a kecskemétiek, ám Timberlake három értékesített büntetőjével hosszabbításra mentette a meccset. Az első 5 perces ráadásban viszont már a vasiaknak állt a zászló, de 83:77-es vezetésük után nem tudták feltenni a pontott az i-re, így következhetett egy újabb ráadás. Ebben viszont már döntés született: Sztojan Ivkovics együttese 97:93 arányban legyőzte a Falco gárdáját. A szombathelyiek ennek köszönhetően két kört követően győzelem nélkül a tabella alsó régiójában tanyáznak. Bencze Tamás legénysége szombaton Jászberényben lép pályára bajnoki mérkőzésen.