Ilyen szép és eredményes játékot (sajnos) ritkán látni

2012. szeptember 24., 17:38

A Szombathelyi Haladás fergeteges játékkal, gyönyörű gólokkal 3:0 arányban legyőzte az éllovas MTK csapatát.

Az NB I-es labdarúgó bajnokság 8. fordulójában a kilencedik helyen álló Szombathelyi Haladás közel 5 ezer néző előtt fogadta az éllovas MTK Budapest együttesét a Rohonci úti stadionban. A vasiak az előző három körben egyaránt 2:1 arányú vereségeket szenvedtek: sorrendben a Videoton, a Paks és a Ferencváros gárdájától kaptak ki ilyen arányban. Artner Tamás vezetőedző mérkőzés előtti gondjait növelte, hogy sérülés miatt a csapatkapitány Tóth Péter valamint Radó András sem tudta vállalni a játékot. Ennek ellenére a szombathelyiek kezdték határozottabban a derbit, bár azt túlzás lenne állítani, hogy nekiestek volna a Hungária körútiaknak. Az első valamire való helyzetig egészen a 11. percig kellett várni: ekkor Nagy Gábor vállalkozott jó 20 méterről lövésre, ám a labda elkerülte Hegedűs kapujának jobb alsó sarkát. A 18. minutumban szép hazai  támadás végén Iszlai durrantott 17 méterről fölé. A 23. percben aztán összejött a vezetés a vasiaknak: Nagy Dánielt  Hidvégi lökte fel a 16-oson belül, a megítélt bűntetőt pedig Iszlai lőtte a jobb alsóba, bár Hegedűs kishíján hárítani tudott. Nem sokkal később azonban már esélye sem volt a hárításra a fővárosiak hálóőrének: Nagy Gábor pazar beadását Kenesei mintaszerűen bólintotta a kapu jobb oldalába. A Haladás a 2:0-s vezetése tudatában sem vett vissza az iramból és a félidő végjátékában Kenesei remek szabadrúgásánál csak Hegedűs bravúrja mentette meg a kék-fehéreket az újabb góltól. A veretlen fővárosiak a második félidőben is csak asszisztáltak a vasiak örömfocijához. Az 50. percben Halmosi fejese még elkerülte a kapujukat, ám nem sokkal később már harmadszor is zörgött a hálójuk: egy parádés hazai szögletvariáció után Halmosi már nem tévesztett célt és a kapuba stukkolt. A  derbi hajrájában a csereként beállt Kulcsár beadása után Guzmics éppen hogy csak lekésett egy picit a labdáról. A rendes játékidőt gyakorlatilag helyzet nélkül végigfocizó MTK a hosszabbításban rendesen beleerősített és zsinórban két nagy ziccert is kidolgoztak Garami József tanítványai. A 91. percben Nikházi lépett ki a védők közül, ám a kapujából remek ütemben kilépő Rózsa hárítani tudott. Alig 60 másodperccel később pedig Kanta rontott el egy 100 százalékos helyzetet amikor 4 méterről sem tudott a hálóba lőni. Végül a Haladás teljesen megérdemelten 3:0-ra nyerte meg a találkozót. A szombathelyiek győzelmüknek köszönhetően feljöttek a tabella hetedik helyére. Artner Tamás csapata a pontvadászat 9. körében Debrecenben lép pályára.