Hírek

Hihetetlen végjátékkal nyert a Falco az Albacomp ellen

2011. október 28., 16:18

Bravúros győzelmet aratott a Falco kosárlabdacsapata a bajnokság negyedik fordulójában. A szombathelyiek Pantelics utolsó pillanatokban dobott triplájának köszönhetően verték 84:82 arányban a tabella harmadik helyén állomásozó Albacomp gárdáját.

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyedik fordulójának csúcsrangadóját játszották csütörtök este az Aréna Savariában, ahol a tabella hatodik helyén álló Falco-SZOVA KC Szombathely fogadta a harmadik pozíciót elfoglaló Albacomp gárdáját. A derbit álomszerűen kezdték a vasiak, akik szűk két perc után 6:0 arányban vezettek. A folytatásban aztán magukra találtak a székesfehérváriak, akik a Hollis-Keller duó ponterősségének köszönhetően a nyitónegyed végén négy, míg az első félidő befejezésekor már 8 ponttal jártak előrébb. A térfélcserét követően is az Albacomp diktálta a tempót: 7-8 ponttal is vezettek a vendégek. A záró tíz percet 67:60-as fehérvári előnnyel kezdték a küzdő felek. A Falco játékosain azonban látszott, hogy nem törődtek bele a vereségbe, szép lassan megközelítették az ellenfelet, majd Szabó duplájával az utolsó előtti percben a vezetést is átvették. Bódi hárompontosa után mégis úgy látszott, hogy az Albacomp nyer 82:81-re, ám ekker jött Pantelics, aki triplájával kialakította a 84:82-es végeredmény. A derbi végén a vasi szurkolók hatalmas  ünneplésben részesítették kedvenceiket. A szombathelyiek győzelmükkel feljöttek az ötödik helyre, míg a veretlenségét elveszítő Albacomp visszacsúszott a hatodikra. A Falco legközelebb november 5-én Debrecenben játszik bajnoki mérkőzést.