Haladás kupabravúr az Üllői úton

2012. szeptember 27., 17:40

A Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata továbbjutott a Magyar Kupa második fordulójából. A vasiak idegenben győzték le 2:0 arányban a Ferencváros együttését Halmosi és Andorka találatainak köszönhetően.

A Ferencváros otthonában lépett pályára a Magyar Kupa országos főtáblájának második körében a Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata. A vasiak alig két hete a bajnokságban 2:1 arányú vereséget szenvedtek az Üllői úton, így a visszavágás reményében utaztak a fővárosba. A találkozó első félidejét szinte helyzet nélkül játszotta végig a két gárda, bár ha a 29. percben Nagy Dániel nem szökteti magát hosszan, akkor akár a vezetést is megszerezhette volna Artner Tamás legénysége. Ez viszont a második játékrész elején már összejött: Nagy Gábor hajszálpontos beadását a csereként beálló Halmosi bombázta a hazaiak kapujába. A lendületben maradó szombathelyiek két perccel később már 2:0-ra vezettek, miután egy Schimmer-Andorka akció végén utóbbi a Fradi hálójába helyezett. Az 59. percben a vasiak második gólját szerző Andorka lekönyökölte Kleint, amiért megkapta második sárga lapját, így a zárófélórát emberhártányban futballozta végig a Haladás. A Fradi erejéből azonban csak egy Somalia-helyzetre futotta, így pedig a szombathelyiek magabiztos, 2:0 arányú győzelemmel jutottak a Magyar Kupa főtáblájának harmadik körébe. A találkozó után Halmosiék Mezőkövesdre utaztak, ahol folytatják a felkészülést a szombati bajnoki mérkőzésükre, amikor is a címvédő Debrecen otthonában meccselnek majd.