Győzelemmel búcsúzott az évtől a FALCO

2010. december 23., 10:46
Nagyszerű játékkal megérdemelten nyert a Falco SZOVA KC a jóval esélyesebbnek tartott Pécs ellen szerdán az ARÉNA Saváriában. Ezzel a győzelmével az alapszakasz felénél 7. helyre jött fel a szombathelyi együttes.

Az első perctől kezdve magabiztosan és összeszedetten játszottak a hazaiak. A héten 38. születésnapját ünneplő Kálmán László játéka alapján egy jó tíz évet biztosan letagadhatna, hiszen szerdán az elmúlt hetek gyengébb teljesítménye után ismét igazi vezére volt a FALCOnak. Már az első negyed végén 15-20 pont volt a két csapat közti különbség, hiába kért többször is egymás után időt a vendégek mestere, Szrecsko Szekulovics, a Falco szigorúbban védekezett és pontosabban célzott a kosárra dobásoknál, így a félidei 17 pontos FALCO előny teljesen megérdemelt volt. A nagyszünet után összekapta magát a PÉCS, ám ez csak arra volt elegendő, hogy ne nőjön a különbség. A mérkőzés hajrájában Nikola Lazics mindenkinek biztosított játéklehetőséget. A Falco 99:76-ra nyerte idei utolsó mérkőzését.