Hírek

Fölényes magyar győzelem a szombathelyi kézilabda EB selejtezőn

2011. október 20., 19:56

A magyar női kézilabda-válogatott Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen 41:19-re verte Azerbajdzsán együttesét. Az Aréna Savariában lejátszott derbin közel kétezer szurkoló bíztatta Görbicz Anitáékat.

Zsúfolt lelátók előtt, remek hangulatban kezdte meg szereplését a kudarccal végződött világbajnoki selejtezők után átalakított magyar válogatott Szombathelyen. Az azeriek elleni mérkőzés első periódusában még érződött az összeszokottság hiánya Karl Erik Böhn együttesén, így aztán a hetedik percben még csak egy gól volt a mieink előnye. 5:4-es magyar vezetés után azonban zsinórban nyolcszor találtak be Görbicz Anitáék a gyengécske vendégek kapujába. A folytatásban csupán az volt a kérdés, hogy hány gólos győzelemmel kezdi meg az Európa-bajnoki selejtezősorozatot válogatottunk. A vége 41:19 lett, azaz 22 találattal múlta felül a magyar gárda a vendégeket. A magyar csapatból a kapus Herr, valamint a hat találatig jutó Görbicz, s az öt gólt szerző Kovacsicz tett ki magáért. A találkozóból messzemenő következtetéseket levonni nemigen lehet, de az lényeges, hogy a válogatott és a közönség újra egymásra talált. Ennek köszönhetően a meccs után hatalmas ünneplésben részesültek a győztesek, akik a hét végén Fehéroroszországban lépnek pályára. Az igazi nagy megmérettetés azonban a kvalifikációs torna harmadik körében következik majd, amikor is azokkal a németekkel meccselnek Böhn mester tanítványai, aki szerdán 27:19 arányban legyőzték a beloruszokat.