FALCO győzelem

2011. március 28., 12:05
Hihetetlenül pontgazdag mérkőzésen a Falco KC csapata 115: 102 arányú győzelmet aratott a Szeged gárdája ellen az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 25., azaz utolsó előtti fordulójában.

A kosáreső lényegében az első perctől kezdve, az utolsó pillanatig tartott. A találkozón mindkét együttes egyértelműen a látványos támadójátékra helyezte a fő hangsúlyt, a védekezéssel  egyik fél sem nagyon törődött.

A mérkőzés lényegében az utolsó negyedben dőlt el, addig ugyanis remekül tartotta magát az összesen 18 triplát dobó szegedi csapat. Ezt pedig csak úgy tudták elérni a vendégek, hogy egészen parádés, 60 %-os hatékonysággal tüzeltek a hárompontos vonalon túlról.

A Falco KC gárdája a Szeged elleni sikerének köszönhetően  jó pozícióból várhatja a folytatást, ám a forduló többi eredményéből,  elsősorban a Körmend Zalaegerszeg elleni, valamint  a Sopron Pécs elleni  vereségéből adódóan, sajnos még nem biztos a Bencze Tamás említette alapszakasz végi hatodik helyezés.