MNB

Hírek

Döntőben a Falco

2010. április 16., 22:18

Falco-ZTE mérkőzést rendeznek a férfi kosárlabda Magyar Kupa szombati döntőjében, miután a Falco legyőzte hosszabbítás után a Sopron gárdáját. A mérkőzést vasárnap 13 órától láthatják felvételről a Szombathelyi Televízióban.

Székesfehérváron rendezik idén a Magyar Kupa négyes döntőjét. A sorsoláson a Falco a Sopronnal, míg a házigazda Albacomp a bajnokságot vezető Zalaegerszeg gárdájával játszott. A ZTE 80-72-re verte a hazai közönség előtt játszó Albacompot. A nap másik mérkőzésén a Falco a Sopronnal csapott össze. A csapatok fej-fej mellett haladtak az első félidőben. A szombathelyiek minimális előnyt tudtak összeszedni a félidő végére. Mindössze 3 pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla. ( Falco-Sopron: 42-39.) A második félidőben fordult a kocka. A soproniak már több mint tíz ponttal is vezettek. A Falco játékosai azonban nagyot küzdöttek és az utolsó percekben ledolgozták hátrányukat. Fordítani azonban nem sikerült, így jöhetett a hosszabbítás. (Falco-Sopron:88-88.) Az 5 perces ráadást a Falco bírta jobban: nemcsak ponttal fejezték be a szombathelyiek a támadásokat, hanem jól is védekeztek. Ennek köszönhetően végül 5 ponttal, 104-99-re megnyerték a mérkőzést, így szombaton délután a Zalaegerszeggel vívják a Magyar Kupa döntőjét. A Falcoban Fraizer volt a legeredményesebb, 36 ponttal vette ki részét a győzelemből. Kazlauskas 14, Dies 13, Wilson 20, Kálmán és Borszéki 8-8 pontot dobott.

A Falco - ZTE kupadöntőt vasárnap 13 órától láthatják felvételről a Szombathelyi Televízióban.