MNB

Hírek

A körmendi vereség után magabiztos hazai Falco siker

2011. december 15., 17:04

A Falco-SZOVA KC Szombathely könnyed, 105:67 arányú győzelmet aratott az Aréna Savariában a Nyíregyháza gárdája ellen a bajnokság 13. fordulójából előrehozott mérkőzésen. A sárga-feketéknek így hamar sikerült feledtetniük a körmendi fiaskót.

Meglepő összeállításban nyitotta a Nyíregyháza elleni hétközi bajnoki mérkőzést a Falco kosárlabdacsapata: a sárga-feketék kezdőötöséből hiányzott Kálmán László és Szabó Zsolt is. Nehézkesen kezdtek a szombathelyiek: a 4. percben még csak négy ponttal jártak előrébb. A negyed hajrájában azonban már elérte az üzemi hőmérsékletet a Falco gépezete, s ennek köszönhetően már több mint tíz fölé nőtt a hazaiak előnye. A második etap olyan játékot hozott, amilyenre a szurkolók is vágytak: rengeteg labdaszerzés, találattal befejezett támadások jellemezték a sárga-feketék játékát ebben a periódusban. A félidő 66:32-es állása akár még végeredménynek is beillett volna. Fordulás után visszavettek az iramból a vasiak, Bencze Tamás vezetőedző rengeteget cserélt, minden játékosának lehetőséget akart adni. Így viszont a harmadik játékrész a vendégek zsákmánya lett: a nyírségiek nyerték 17:15-re. Az utolsó etapban ismét felpörgette a ritmust a hazai gárda, így pedig tovább nőtt a különbség a két csapat között. A dudaszó pillanatában 38 ponttal jártak előrébb Kálmán Lászlóék, akik a vártnál jóval könnyebben hozták a kötelezőt. A Falco így hamar feledtetni tudta a körmendi fiaskót. A sárga-feketék győzelmüknek köszönhetően továbbra is a bajnokság közvetlen élmezőnyében tanyáznak. A Sugár útiak szombaton 18 órakor a Jászberény csapatát fogadják az Aréna Savariában, azaz ismét egy verhető ellenfél vizitál Szombathelyen.