28. alkalommal rendezték meg a Vasi Vasember triatlonversenyt Szombathelyen

2012. július 09., 17:26

Remek időben, nagy  érdeklődés mellett rendezték meg Szombathelyen a 28. Vasi Vasember triatlonversenyt, mely olimpiai távú amatőr országos bajnokság is volt egyben, illetve az elitversenyzők Triatlon Tourjának hatodik állomását is jelentette. Az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból, valamint 10 kilométer futásból álló távnak összesen 308 sportoló vágott neki.

Czencz Péter főtitkár, Magyar Triatlon Szövetség
...

A férfiak abszolút versenyében ezúttal új győztest avattak: az ELTE-BEAC Polythlon triatlonistája, Kis Gyula első alkalommal diadalmaskodott Szombathelyen. A budapesti sportoló 1 óra 51 perc 43 másodperc alatt teljesítette a távot.

Kis Gyula versenyző, ELTE-BEAC Polythlon
...

A nők abszolút versenyében címvédésre került sor, ugyanis a tavalyi győztes Forró Zsófia ismételni tudott: a Kaposvári AC sportolója 2 óra 4 perc 30 másodperc alatt teljesítete a távot, s végzett az eslő helyen.

Forró Zsófia versenyző, Kaposvári AC
...

A 28. Vasi Vasember szervezői összesen 14 kategóriában hírdettek eredményt, ennek köszönhetően a versenyzők közel egy negyede díjjal, ajándékkal térhetett haza.