Továbbra is lejtőn a Hali

2014. október 27., 16:06

Hazai pályán 2:0 arányban kapott ki a Szombathelyi Haladás NB I-es labdarúgócsapata a Győri ETO gárdájától. Így vereséggel mutatkozott be a vasi zöld-fehérek kispadján az új vezetőedző, Szentes Lázár.

A Rohonci úti stadionban közel kétezer néző előtt játszotta le a nyugat-magyarországi rangadót a Szombathelyi Haladás és a Győri ETO az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A hazaiak kispadján ezen a derbin debütált az új szakvezető, Szentes Lázár, aki szomorúan konstatálta, hogy a találkozó 37. percében vezetést szereztek a Rába-partiak: Völgyi balról érkező beadását Varga váltotta gólra. Nem sokkal később ismét megrezdült a vasiak hálója, ugyanis Völgyi jobb oldali szögletét Rózsa saját kapujába paskolta. A folytatásban többnyire az ETO uralta a játékot, ám a 75. percben kis híján szépítettek a vasiak, de Gaál centerezését követően Városi óriási ziccerben kapu mellé lőtt. Így pedig végeredményben teljesen megérdemelten nyert 2:0-ra a vendégcsapat. A Haladás 8 pontjával továbbra is a tabella 15., utolsó előtti helyét foglalja el. Szentes Lázár együttese a következő fordulóban november 1-én szombaton Nyíregyházán lép pályára bajnoki mérkőzésen.