Hírek

Tekerj a jogaidért!

2013. július 18., 18:49

Aláírta a „tisztelet kerékpárját” Puskás Tivadar. Szombathely polgármestere a városháza előtt fogadta azokat az egyetemistákat, akik keresztülbiciklizik Európát, hogy így hívják fel a figyelmet, az egyetemek közötti átjárhatóságra.

Tekerj a jogaidért!

„Tekerj a jogaidért” – ez a szlogenje annak a kerékpáros akciónak, amelynek egyik állomása Szombathely volt. Bécsből indult és Ankarába tart az egyetemista csapat, akik az akciójukkal rugalmas európai felsőoktatást szorgalmaznak.

Tizenegy országból gyűltek össze tizenegyen. Egy éjszakára látta őket vendégül Szombathely. Ma reggel a városháza előtt Puskás Tivadar köszöntötte őket. Szombathely polgármestere a huszonnyolcadik, aki aláírta a „tisztelet kerékpárját”, amit az Európai Parlamentben állítanak majd ki.

Julian Vancoviac, kerékpáros, „Tekerj a jogaidért”
Az úgy nevezett „tisztelet kerékpárja”, amit mindenhol aláíratunk, azokkal az emberekkel, akikkel találkozunk, a döntéshozókkal, legyenek azok miniszterek, helyi önkormányzatok képviselői, egyetemek rektorai, ez a nemzetek közötti együttműködésnek a jelképe tulajdonképpen, és miután aláírták és végigmentünk az útvonalunkon, kiállítják az Európai Parlamentben.

A fiatalok csoportjához egy magyar biciklis is csatlakozott egy napra.

Schmid Adrienn
„Tegnap összetalálkoztam velük kint Lutzmannsburgban, hozzánk jöttek be vizet kérni, mondták, hogy Ankarába indulnak és ez engem nagyon megfogott, mivel a párommal mi is járunk körbe az országban, kerékpárral túrázunk mi is.”

Szombathelyről Pécs felé vették az irányt az egyetemisták, akik kézzel fogható emléket is hagytak maguk után: megajándékozták a polgármestert egy térképes pólóval, ami az akciójukat szimbolizálja.