Nagyszerűen sikerült Keller Ákos debütálása a Falcóban

2021. január 14., 20:42

A válogatott center szép kosarakkal 13 pontig jutott az első meccsén, a sárga-feketék magabiztosan győzték le a Zetét 81:70-re.

Az új sztárigazolással, Keller Ákossal a soraiban látta vendégül a Zalaegerszeg együttesét a Falco KC Szombathely az NB I-es kosárlabda-bajnokság hétközi fordulójában. 07:15- Bátran kezdett az edzőváltáson átesett vendégcsapat, Tyreek kettesével 12-7-re a vendégek vezettek. 08:25- Gyorsan reagált a Falco, Dancsecs a sarokból süllyesztett el triplát, amivel már a hazaiaknál volt az előny. 11:10- Hat perc elteltével lépett pályára a héten érkező Keller Ákos, 12:00 - a válogatott center Váradi remek passza után rögtön be is talált, 20-14-nél a vendégek új olasz mestere, Luca Bechi kért időt. 15:00 - Nagyszerűen működött a Váradi-Keller játékkapcsolat, az első negyed után 24-20-ra vezetett a Falco.(17:20)

Keller rögtön az első meccsén hatással volt a Falco játékára, gyönyörű ejtésével már 10 pont volt a sárga-feketék előnye.  24:08- A Zete a második negyedben öt percig nem talált a gyűrűbe, Bruinsma zsákolása után, 20-14-nél újra időt kért a vendégek trénere. 25:35- A Falco folytatta a kőkemény védekezést, a zalaiak dobóhelyzetig is alig jutottak, 31:55- a nagyszünetre így tovább duzzadt a különbség, 46-28-at mutatott az eredményjelző. (34:58)

Parádés jelenetsorral indult a második félidő, Váradi álompasszát Keller húzta be háttal a gyűrűnek. 39:10- Egyre nagyobbra nyílt az olló, Perl zsákolása után, 55-31-nél újra időt kért a Zete. 41:10 - Keller nem csak támadásban, védőoldalon is remekelt, óriási sapkával mutatta meg, hogy ki az úr a gyűrű alatt. 50:30- Bruinsma sem akart elmaradni Kellertől, a harmadik etap hajrájában hatalmas blokkot osztott ki.

A zárófelvonásra is maradtak izgalmak, kezdtek elszabadulni az indulatok. Előbb Okorn mester heves reklamással harcolt ki magának technikait, 57:10- majd nem sokkal később a vendégek játékosának, Simonnak is felmutatták a T-betűt. 59:30- A paprikás hangulatból a Zete jött ki jobban, 3 perccel a vége előtt 10 pontra zárkózott a vendégcsapat. 01:00:40- A hajrában még Perl Zoltán és Tyreek is kakaskodott egyet, nem túl szép jelenetekkel ért véget a meccs. 01:05:10- A Falco végül 11 ponttal, 81-70-re nyerte meg a szomszédvári rangadót. (01:10:15)

Boris Barac - kosárlabdázó, Falco KC Szombathely
“Ragyogóan kezdtük a mérkőzést, a jó védekezésünkből könnyű kosarakat tudtunk dobni. Keller Ákos új minőséget és lehetőségeket hozott a csapatba, vele egy nagyon jó védekező csapat lehetünk és támadásban is sokat segíthet.”

A Falco jövő héten az orosz Novgorod otthonában játszik fontos BL-meccset, amelyen a csoportból való továbbjutás lesz a tét.