Még mindig nem megy idegenben - Paks-Hali: 3-2

2011. október 17., 19:28

Pakson szenvedett 3:2 arányú vereséget a Haladás-Sopron Bank gárdája. A szombathelyiek góljait Goran Vujovic és Nagy II. Gábor szerezték.

A élvonalbeli labdarúgó bajnokság 9. helyén álló Haladás-Sopron Bank gárdája a 10. pozíciót elfoglaló Paks csapatánál vizitált a pontvadászat 12. fordulójában. A találkozó elején inkább a küzdelem dominált, helyzeteket nem igen sikerült kialakítaniuk a küzdő feleknek. Így aztán mint derült égből a villámcsapás, jött  a 34. percben a hazaiak vezető gólja: Böde jobbról érkező beadását Hrepka vágta a kapu jobb sarkába. Az első játékrészben több említésre méltó esemény nem is igen történt. Nem úgy fordulás után, ugyanis  a Haladás már a 46. percben egyenlített. Ekkor Kovács labdájával Halmosi húzott el a bal oldalon. Centerezése  után a paksi védők közreműködésével került a labda a csereként pályára lépő Vujovicshoz. A montenegrói csatár pedi 6 méterről kilőtte a jobb sarkot. Nem sokáig örülhettek azonban a vasiak, ugyanis az 52. percben már ismét a kapujukban táncolt a labda. Vayer balról érkező beadását Böde vette át, majd Nagy II. Gábor mellett félfordulatból a kapu jobb sarkába helyezett.  Két perc múlva pedig már 3:1-re vezettek az atomvárosiak: Hefler szögletét Böde megcsúsztatta, a teljes tisztán érkező Sifternek már nem volt nehéz dolga, csak értékesítenie kellett a ziccert. A Haladás azonban két gólos hátrányban sem adta fel és Nagy II. Gábor révén sikerült is a felzárkózás: a szombathelyi védő közvetlen közelről bólintott a hazaiak kapujába a derbi 67. percében. Több találat viszont nem esett, így a szombathelyiek ha nagy csatában is, de 3:2-re kikaptak Pakson. A zöld-fehérek egy helyet visszacsúsztak a tabellán, így jelenleg a 10. pozíciót foglalják el. A Haladás-Sopron Bank a hét végén a Kaposvár gárdáját fogadja a Rohonci úton. Természetesen győzelmi esélyekkel.