Felemás eredmények a medencében

2014. április 15., 16:56

Két vereség és egy győzelem a Dominó-AVUS korosztályos vízilabdacsapatainak hétvégi mérlege. A szombathelyi utánpótlás együttesek hazai medencében csaptak össze az MTK hasonló korcsoportú gárdáival.

Ismét vízilabdás délutánt rendeztek a szombathelyi fedett uszodában, ahol a Dominó-AVUS csapatai mérték össze a tudásukat az MTK utánpótlás együtteseivel. Az egész délutánt betöltő program a két serdülő gárda mérkőzésével kezdődött, melyet az első félidőben nyújtott remek játékának köszönhetően 24:8-ra nyert meg Sztojadinov Nikola csapata. A szombathelyi fiatalok közül főként Hajmási András (3-as fehér sapkában) tett ki magáért, aki kereken 10 találatig jutott. Sajnos a gyermek együttesek találkozója már korántsem alakult ennyire jól a szombathelyiek számára, ugyanis a nyitónegyedben összeszedett kétgólos hátrányukat nem tudták ledolgozni és végül 12:9 arányú vereséget szenvedtek. Pedig ez a derbi egyértelműen a nyerhető meccsek közé tartozott. Nem úgy az ifik mérkőzése, melyet gyakorlatilag az első nyolc percben eldöntöttek a fővárosiak azzal, hogy 5:1-re elhúztak. A vége 13:9 lett, ami azt jelenti, hogy az ellenfélnél  jóval fiatalabb játékosokat szerepeltető  vasiak határozottan jól helytálltak. Összeségében a páros csatát az MTK 2:1-re nyerte meg, ami azt jelenti, hogy a szombathelyiek nem jutottak közelebb a nagy cél eléréséhez, ami továbbra is az elitcsoportba kerülés.