Eredményesen kezdték a korosztályos jégkorong-bajnokság rájátszását a Szombathelyi Pingvinek

2024. március 19., 19:34

Eredményesen kezdte a korosztályos jégkorong-bajnokság rájátszását a Szombathelyi Pingvinek együttese. Futó Máté tanítványai a jó erőkből álló osztrák Vienna Capitals ellen gólzáporos mérkőzésen őrizték meg veretlenségüket hazai pályán.

Javában zajlik a rájátszás a korosztályos jégkorong-bajnokságokban. A Szombathelyi Pingvinek u14-es együttese a 9-14. helyért zajló küzdelmek során már legyőzte a HKB jéghoki csapatát 3-2-re. A legutóbbi hétvégén hazai közönség előtt az osztrák Vienna Capitals gárdája már jóval keményebb diónak ígérkezett. A technikás játékosokkal érkező vendégek már a kezdés után gyors akciókat próbáltak vezetni, de a vasi védelem kiválóan helytállt, és visszaverte az osztrákok rohamát. A szombathelyiek pontos ellenakciókat vezettek, így az első harmad után már 3-1-es előnyben játszhattak. Jól forgatta játékosait Futó Máté vezetőedző, lehetőséget biztosított valamennyi gyermek számára, hogy pályájára lépjen. A második etapban fokozódott a tét és az izgalom, kiállítás miatt emberelőnyben- és hátrányban is villognia kellett a csapatoknak. Ez sem zavarta meg a Pingvineket, tudatosan szervezték támadásaikat, védekezésben pedig nem vállaltak felesleges kockázatot. Bár a kapuralövések pontosságában a vendégek voltak jobbak, Németh Lóránt kapus eszén nem sikerült túl járni. Ami pedig kimaradt az egyik, bement a másik oldalon, így a második harmad végére már három volt a szombathelyi előny. Az utolsó etapra kedvetlenné váltak és elfáradtak a Capitals játékosai. Öt perccel a találkozó vége előtt egy szépségdíjas találattal állították be a szombathelyiek a 7-3-as végeredményt. A Pingvinek a második helyről várhatja a rájátszás folytatását: március 21-én a listavezető Óbuda vendégeként lépnek jégre.