Vereséggel kezdte az Atomerőmű SE elleni rájátszást a Falco

2015. április 23., 18:49

A tartalékos összeállításban szereplő szombathelyiek három negyeden át jól tartották magukat Pakson, ám a hajrára elfáradtak, és végül 93:69 arányú vereséget szenvedtek.

Tartalékos összeállításban érkezett a Falco-Trend Optika KC kosárlabdacsapata Paksra, az Atomerőmű SE elleni páros csata első mérkőzésére. A szombathelyi együttesből sérülés miatt hiányzott Goran Martinics, Bam Doyne, Perl Zoltán, Simon Kristóf és Bazsó Brúnó is. Ennek ellenére jól kezdtek a sárga-feketék, akik az első negyed végén 19:18-ra vezettek. A második tíz percben átvették az irányítást a hazaiak, ám a szünetre még így is csupán hatpontos előnyt tudtak összehozni az atomvárosiak. A 43:37-es állásról kezdődő második félidő nagy változást nem hozott, ugyanis szinte felváltva találtak be a csapatok. Ennek köszönhetően a zárónegyednek 66:60-as paksi vezetésről futhattak neki a küzdő felek. Az utolsó tíz percben aztán elkészült az erejével a tartalékos vasi gárda és végül 93:69 arányú vereséget szenvedtek Kálmán László tanítványai. A rájátszás első körében így 1:0-ra vezet az Atomerőmű SE a Falco ellen. A következő mérkőzésre szombaton 18 órakor kerül sor az Aréna Savariában. Remélhetőleg addigra a szombathelyiek sérültjei közül többen is felépülnek.