MNB
MNB - 2

Sima Falco győzelem Kecskeméten

2019. május 22., 15:41

Kedden a Falco csapata is idegenben lépett pályára Kecskeméten a play-off negyeddöntőjének 2. körében. A szombathelyiek 29 ponttal verték a Hírös város együttesét.

Változatos első félidőt hozott a Kecskemét és a Falco összecsapása. Az első negyed ugyan még döntetlennel zárult, a folytatásban viszont elvesztette a játék ritmusát a hazai csapat, a Szombathely pedig átgázolt ellenfelén, aminek következtében 28:47-es állásnál vonultak pihenőre a felek. A 3. negyed sem hozott változást, sőt úgy tűnt, a hazaiak feladták a küzdelmet, 27 pontra hízott a Falco előnye. A hajrában Okorn mester a fiataloknak is lehetőséget adott, az utolsó percekben csak magyarok játszottak a sárga-feketéknél. A vége 56:85 lett. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0 a Falco javára. A továbbjutásért zajló csatát le is zárhatják a szombathelyiek pénteken. A labdát 18 órakor dobják fel az Aréna Savariában.