MNB - 2

Hírek

Kiütéses vereséget szenvedett Nyíregyházán a Falco KC

2015. március 02., 18:42

A rendkívül gyenge napot kifogó szombathelyiek 96:75 arányban kaptak ki a kiesés elől menekülő nyírségi gárda otthonában.

A bajnokság legutóbbi fordulójában a 11. helyezett Nyíregyháza otthonában lépett pályára a negyedik Falco. A két gárda őszi mérkőzését a szombathelyiek könnyedén nyerték 96:66-ra, így annak ellenére is a sárga-feketék számítottak a mérkőzés esélyesének, hogy Goran Martinics derékproblémái miatt nem állhatott Kálmán László rendelkezésére. Ott volt viszont a Falco kezdőötösében Bam Doyne, aki hosszú izomsérülés után térhetett vissza a pályára. A mérkőzés első félideje nagyjából a várakozások szerint alakult. Minden találatért nagy küzdelmet vívtak a csapatok, egyik fél sem tudott elhúzni. A nagyszünetben a hazaiak vezettek három ponttal. Térfélcserét követően azonban óriásit változott a játék képe, a szombathelyieknek szinte semmi sem sikerült, míg a nyíregyháziaknak jószerivel minden. Így a harmadik negyed végén már kerek húsz ponttal jártak előrébb Sitku Ernő tanítványai. A derbi vége pedig 96:75 arányú hazai győzelem lett, azaz a Falcót alaposan elkalapálták Nyíregyházán. A szombathelyiek szerdán javíthatnak, amikor 18 óra 30 perckor a Kaposvár csapatát fogadják az Aréna Savariában. A mérkőzés tétje a felsőházba jutás lesz.