MNB

Hírek

Kiütéses győzelemmel kezdte a szezont a Szombathelyi Haladás

2020. augusztus 04., 16:06

Mátyus János legénysége 5-1-re nyert a Siófok vendégeként az NB II-es labdarúgó bajnokság nyitófordulójában.

Mintegy 500 szurkoló kísérte el a Balaton-partra a Szombathelyi Haladást, amely a Siófok otthonában lépett pályára az NB II-es labdarúgóbajnokság nyitófordulójában. Álomszerűen indult a találkozó a Hali számára: a 14. percben Medgyes Zoltán 20 méterről lőtte ki a hosszú alsót. Néhány perccel később Kiss Bence tekerése csattant a kapufán, a kipattanó Tóth Dávid elé került, aki ballal, laposan kettőre növelte a Haladás előnyét. Nem kellett sokat várni a következő Hali-gólra sem, a bombaformában lévő Medgyes okos emelése után a 22. percben már 3-0-ra vezetett a szombathelyi csapat. Az első félidő hajrájában aztán szépíteni tudott a Siófok: miközben a Hali-védők egymásra vártak, Horváth bombázott közelről a léc alá, így a szünetben 3-1 volt az állás a Haladás javára.

A második félidőben kevésen múlt, hogy még jobban zárkózzanak a Balaton-partiak, Tömösvári szép tekerése azonban a kapufán csattant. A 78. percben aztán végleg lezárta a mérkőzést a Hali: Tóth Dávid kapott jó indítást a jobboldalon, az alapvonalig vezette a labdát, majd tökéletesen tálalt a berobbanó Jancsó elé, aki meglőtte a negyedik szombathelyi gólt. A 90. percben alakult ki a végeredmény: a csereként beálló Rácz bombázta ki a felső sarkot, így a Szombathelyi Haladás fölényes, 5-1-es idegenbeli győzelemmel kezdte az idényt.