Hírek

Hali-vereség a bajnoki nyitányon

2014. július 28., 14:10

Vereséggel kezdte meg szereplését a 2014-2015.ös bajnoki szezonban a Szombathelyi Haladás élvonalbeli labdarúgócsapata. A vasi zöld-fehérek hazai pályán kaptak ki 1:0-ra az Újpest együttesétől.

Jelentősen átalakított kerettel vágott neki a 2014-2015-ös idénynek a Szombathelyi Haladás NB I-es futballcsapata. A vasiak Újpest elleni gárdájából csupán Rózsa, Schimmer, Iszlai, Halmosi és Radó mondhatta el magáról, hogy az előző szezonban is meghatározó játékosnak számított a Rohonci úton. A vendég fővárosiaknál is sok változás történt a nyáron:  leigazolták például Nagy Gábort Szombathelyről, aki rögtön bekerült a lilák kezdőcsapatába. A közel 3 ezer néző előtt lejátszott mérkőzés kifejezetten nagy csatát, férfias küzdelmet hozott, ám a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben. A három pontot eldöntő találatra egészen a 84. percig kellett várni. Ekkor a csereként beállt Suljic egy remek cselt követően lőtt Rózsa kapujába. A találkozót így 1:0 arányban az Újpest nyerte, ami azt jelenti, hogy  a Haladás már az első fordulóban elveszítette hazai veretlenségét. A szombathelyiek jelenleg a 11. helyen állnak a bajnokságban. Artner Tamás együttese a második körben augusztus 2-án szombaton Kecskeméten lép pályára. A találkozó 18 óra 30 perckor kezdődik majd.