Szombathelyi Televízió  a SZOMBATHELYI TELEVÍZIÓ videós hírportálja Feliratkozás hírlevélre
Főoldal
Televíziónkról
Műsoraink
Hírek
Médiaajánlat
Elérhetőségek
TV műsor
Galéria
Partnerek
Közérdekű

Egészségnap oviban, suliban

Adásban volt: 2013. szeptember 18.

Megrendelés DVD-n
adás megrendelése

 megosztás

Egy szlovén-magyar együttműködés része az egészségre nevelési program, ennek keretében rendezték a foglalkozásokat a Kőrösi Csoma Sándor utcai Óvodában, a Simon István Utcai Általános Iskolában és a Teleki Blanka Középiskolában.

Sportversenyeken is részt vehettek a diákok az egészségnapon a Simon István Utcai Általános Iskolában. Volt kosárra dobás, és sorversenyeket is tartottak.

Czetter Zsófia
„Iskolánkban kaptunk új bicikliket és pingpongasztalokat is, a pingpongasztalokat használni is tudtuk ezen az egészségnapon, plakátokat is készítettünk, ami az egészséges életmódra ösztönzött minket.”

A kisebbek sem unatkoztak: az első osztályosok gyümölcskosarat rajzoltak, színeztek. Mind a két oladi iskolában egyébként is fontos az egészségre nevelés.

Rettegi Attila – igazgató, Oladi Általános Iskola, Középiskola és Szakiskola
„Azért tartottuk fontosnak, és azért örülünk annak a lehetőségnek, hogy ebbe a projektbe bekapcsolódhatunk, mert mind a két iskola hagyományrendszerében, pedagógiai programjában az egészségnevelés hangsúlyosan szerepelt.”

Nem csak a gyerekeknek szól az egészségnevelés: a programokon keresztül egész családokat szeretné elérni a program.

Nagyné Kuglics Éva – projektfelelős, Simon István Utcai Általános Iskola
„Iskolánk már nagyon régóta ökoiskolaként működik, illetve ettől a tanévtől külön egészségfejlesztő munkaközösségünk is van, amelynek keretében a diákokat, illetve a diákokon keresztül a szülőket, a családokat is szeretnénk megszólítani, reggel például a szülőknek ingyenes vércukorszint-mérésre volt lehetőségük itt az iskolában.”

A zöldségekről, gyümölcsökről tanultak a kicsit a Kőrösi Csoma Sándor utcai Óvodában, itt is egészségnapot tartottak. Báboztak a zöldségekből készült állatfigurákkal és a fogápolással is ismerkedtek a gyerekek.

Horváth Edéné – projektfelelős, Kőrösi Csoma Sándor utcai Óvoda
„Óvodánk egészségnevelési bázisóvoda, Vöröskeresztes bázisóvoda is, úgyhogy kiemelt feladatunk minden más mellett az egészségnevelés és a modern egészségtudomány vívmányainak beépítése a nevelésünkbe.”

Az egészségnapoknak lesz folytatása Szombathelyen: például tavasszal kábítószer ellenes programokat tartanak az intézményekben.

2013. szeptember 18.
Hozzászólások

Komment RSS
Hozzászóló neve*
E-mail cím
Hozzászólás*
Biztonsági kód
Ide írja be*
A hozzászólás tárgya és szövege nem tartalmazhat HTML kódot.
A biztonsági kód nem érzékeny a nagy és kisbetűkre.
Az e-mail cím nem jelenik meg a nyilvános felületen.
A hozzászólások tartalmáért felelősséget nem vállalunk.műsoraink - videóval
 
Híradó
Szombathely ma
Hétvége
Aréna
Műhely
Ma-Holnap
Mélylégzés
Rendszerváltók
Nyakkendő nélkül
Medicina
Telezöld
Élet-Forrás
Nyitott ajtók
Zsidó Mozaik
Civil Idő
Suliról sulira
iQor magazin
Vasi Kaleidoszkóp
60 Plusz
Generációnk
A Szombathelyi Egyházmegye kincsei 1.
A Szombathelyi Egyházmegye kincsei 2.
A Szombathelyi Egyházmegye kincsei 3.
Szent Márton nyomában a Szombathelyi Egyházmegyében