Döntetlennel kezdett a Hali

2015. március 03., 16:11

Bravúros 1:1 arányú döntetlent ért el a Haladás NB I-es labdarúgócsapata a tavaszi nyitányon a DVTK ellen. A szombathelyiek a pontszerzés ellenére is visszacsúsztak a tabella utolsó helyére.

Hosszú téli szünet után folytatódott az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság. A tavaszi nyitányon a kiesésé elől menekülő Szombathelyi Swietelsky-Haladás a dobogós helyezésekért  harcoló Diósgyőr csapatát fogadta. A két gárda őszi mérkőzését a DVTK nyerte 3:0 arányban, így a derbi esélyesének egyértelműen a vendégek számítottak. Ennek ellenére már az első percben helyzetbe kerültek a vasiak, de Radó beadása nem jutott el Gaálhoz. A 15. percben Gaál szabadrúgása után Fehér bólintott  kapura, de labdája picivel kapu fölé szállt. Nem sokkal később a vendégek már jól céloztak: Bacsa lefejelt labdáját Krsztics bombázta Rózsa hálójába. Az 51.  percben a diósgyőriek Rózsa kapitális hibájának köszönhetően kis híján megduplázták az előnyüket, de Barczi eltékozolta a hatalmas lehetőséget. A 64. percben aztán egyenlített a jól küzdő Haladás: Schimmer remek átadását Németh Márió váltotta gólra. A 72. percben Radó meccslabdához jutott, de 3 méterről a keresztlécre fejelt. A mérkőzés végül igazságosnak mondható 1:1-es döntetlenre végződött. A Haladás a pontszerzés ellenére is visszacsúszott a tabella utolsó helyére. A szombathelyiek legközelebb szombaton 16 órakor lépnek pályár bajnoki mérkőzésen, még pedig a közvetlen rivális Pécs otthonában.