Adásban volt: 2017. november 13.

Megrendelés DVD-n
adás megrendelése

megosztás

Sopron után ismét idegenben nyert bajnoki mérkőzést a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata. A szombathelyiek ezúttal a Debrecen otthoonában diadalmaskodtak 92:62 arányban.

A bajnokságot minden előzetes várakozás felett kezdő Debrecen két sérült kulcsjátékosa, Lilov és Jones nélkül fogadta a Boriszovot nélkülöző Falco csapatát. Ennek ellenére óriási iramban nyitottak  a hajdúságiak, akik a 8. percben már 20:9-re vezettek. Mind később kiderült, ezzel lényegében az összes puskaporukat el is lőtték, mivel a folytatásban szinte csak asszisztálni tudtak a Falco örömkosárlabdájához. A szombathelyiek az első félidő végén már 16 ponttal jártak előréb, és a folytatásban sem vettek vissza a tempóból. Végül 92:62 arányban győzték le a meccs végére teljesen széteső debrecenieket.

Szrecsko Szekulovics - vezetőedző, Falco-Vulcano Energia KC
“A FIBA Európa Kupában sok energiát kivett belőlünk az orosz csapat és a játékosokon érződött a fáradtság. A Debrecen nem gyenge csapat, eddig jó eredményeket csinált. Az első negyedben a Debrecenből minden játékos 100 százalékot csinált. Ez teljesen normális volt.”

A Falco újabb idegenbeli győzelmének köszönhetően továbbra is a bajnoki tabella harmadik helyén áll. A sárga-feketék legközelebb kedden lépnek pályára, mégpedig FIBA Európa Kupa mérkőzésen Szolnokon. A két gárda korábbi, szombathelyi meccsét a hazaiak  nyerték 84:74 arányban.