A bajnokkal ikszelt a Hali

2013. augusztus 05., 16:23

2:2 arányú döntetlent játszott a bajnoki címvédő Győri ETO együttesével a Szombathelyi Haladás a Rohonci úti stadionban. A vasi zöld-fehérek két fordulót követően egy ponttal az NB I-es tabella 12. helyét foglalják el.

Az NB I-es labdarúgó-bajnokság második körében a bajnok Győri ETO látogatott Szombathelyre. A 2500 néző előtt lejátszott találkozót a Haladás kezdte jobban: a derbi 4. percében Halmosi beadását követően Radót buktatta Kamenar. A játékvezető 11-est ítélt a vasiak javára és kiállította a vendégek kapusát. A büntetőt Radó magabiztosan értékesítette. Meglepetésre a 34. percben a 10 emberrel játszó Rába-partiaknak sikerült egyenlíteniük: Kink átadását Martinez fejelte Rózsa kapujába. Az első félidő hajrájában Radó kétszer is gólt lőhetett volna, ám a csereként beállt veterán  Sztevanovics mindkétszer túljárt a fiatal szombathelyi támadó eszén, így 1:1-es döntetlennel zárult az első 45 perc. Térfélcserét követően jött a hidegzuhany a vasiak számára: Kink baloldali beadása megpattant Guzmics kezén. A bíró ezúttal is a büntető pontra mutatott, ráadásul második sárga lappal kiállította a hazaiak válogatott védőjét. A 11-est Kink váltotta gólra, bár  Rózsa kishíján hárítani tudott.  Az 57. percben aztán ismét villant Radó: egy laza csellel tisztára játszotta magát, majd beállította a 2:2-es végeredményt. A döntetlennek köszönhetően a Haladásnak két fordulót követően egy pontja már van, amivel a 12. helyen áll Artner Tamás együttese. A vasiak a harmadik játéknapon, augusztus 9-én pénteken 19 órakor az MTK otthonában lépnek pályára.